Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Wycieczka na niewielki budżet

Dobra propozycją dla ludzi niedysponujących wielkim budżetem, jest wycieczka na Węgry do Budapesztu. Państwo to jest świetną propozycją ze względu na mnóstwo zabytkowych budowli oraz wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych. W Budapeszcie znajdziemy wiele basenów oraz gorących źródeł które pozwolą się nam zrelaksować. Na wycieczkę tego typu można się wybrać przy pomocy własnego samochodu, autokaru, czy też samolotem. Ze względu na niedalekie położenie tego Węgier od Polski zaleca się wyruszenie w podróż własnym samochodem, dzięki czemu będziemy mogli zaplanować samodzielnie cały pobyt, a także zaoszczędzimy na biletach.

Planowanie wycieczki jest bardzo proste. W dzisiejszych czasach wszystko możemy zaplanować i zarezerwować zdalnie przez Internet. Planując wyjazd dużo wcześniej możemy skorzystać z wielu rabatów noclegowych. Z pomocą Internetu możemy już wcześniej wyszukać wszystkie polecane miejsca przez turystów i sporządzić listę miejsc, które musimy odwiedzić.

parlament budapeszt

Wyjeżdżając samochodem musimy zaopatrzyć się w aplikacje mobilną ,,Nawigację’’ oraz ,, Przewodnik po Budapeszcie ‘’. Pierwsza z nich pozwoli nam bezproblemowo dojechać do Celu, zaś druga pozwoli zlokalizować miejsca najbardziej polecane przez turystów, a także sprawdzić opinię na ich temat.

Przyjazd do Budapesztu

Przyjeżdżając do Budapesztu swoje pierwsze kroki powinniśmy skierować do Centrum miasta do miejsca noclegowego celem zakwaterowania i rozpakowania swoich rzeczy. W niektórych hotelach po przyjeździe będzie czekał na nas poczęstunek, bądź obiad. Po skosztowaniu regionalnych potraw możemy przejść do rozpoczęcia zwiedzania miasta. Poniżej lista kilku miejsc, które koniecznie muszą znaleźć się na naszej liście:

  • Parlament – budowa tego budynku trwała aż 17 lat, jest on symbolem miasta Budapeszt. Budynek posiada wymiary 268m x 123m. Na placu Parlamentu znajdziemy pomniki Franciszka II Rakocziego i Lajosa Kossutha, które również warto odwiedzić.
  • Most Łańcuchowy – jeden z zabytków, które należy zobaczyć w ciągu dnia oraz nocą. Most wieczorem jest świetnie oświetlony. Mostem tym możemy przejść na drugą stronę Dunaju.

wycieczka do budapesztu z Warszawy

  • Wzgórze zamkowe – jedno z najstarszych miejsc Budapesztu, pod całym wzgórzem rozciąga się szereg labiryntów, które służyły jako piwnice, magazyny oraz schrony.
  • Plac św. Trójcy – miejsce w którym warto spędzić czas. Dookoła tego miejsca znajdziemy wiele zabytkowych kamienic, które warto obejrzeć. Ponadto niedaleko zlokalizowany jest budynek Ministerstwa Finansów oraz sam Ratusz.
  • Plac Bohaterów – w którym znajdziemy wielki pomnik wzniesiony ku czci tysiąclecia państwowości Węgier.

Więcej interesujących miejsc do zwiedzania znajdziemy na stronach wielu biur podróży, przykładową stroną gdzie znajdziemy Inspiracje do zwiedzania może być chociażby wycieczki-budapeszt.eu

Muzeum Aquincum

W Polsce wycieczki do tego Państwa organizowane są z wielu większych miast tj. Kraków, Rzeszów czy Warszawa.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)