Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Ukraińska perła – lwów

Lwów nazywany jest ukraińską perłą. To miasto wschodu i zachodu. Stykają się w nim kultury Polaków, Żydów, Ukraińców, Rosjanów. Miasto ma piękną historię, której czasy teraźniejsze nie zdołały jeszcze zatrzeć. To bardzo niezwykłe miasto, które jeśli odwiedzisz obdarzysz dozgonną miłością. Lwów jest idealnym celem na dłuższą podróż. Ludzie coraz chętniej odwiedzają go na całe weekendy. Do Lwowa warto wybrać się przede wszystkim dla samej atmosfery jaka panuje w mieście. Polacy przyjeżdżając tutaj, na każdym kroku znajdują jakieś polskie ślady. Lwów daje nam możliwość przeniesienia się do przeszłości. Odzwierciedlają to stare i wyblakłe ulice, jeszcze starsze sklepy, na których odnajdziemy polskie lub żydowskie slogany, stary tramwaj, który przewiezie nas na Cmentarz Łyczkowski, będący miejscem w którym leży wiele zasłużonych historii i kulturze ludzi.

Jak dostać się do Lwowa?

podroznik w samolocie

Możliwości jest wiele. Dojazd na własną rękę, autobusy, pociągi, samoloty. Najwolniejszą metodą jest przejazd pociągiem, lecz dla niektórych podróżujących, maszyna ta ma swój swoisty urok. Pociągi, które zabiorą nas prosto do Lwowa odjeżdzają między innymi z Warszawy, Przemyśla. Autobusami dojedziemy z Warszawy, Przemyśla, Lublina przez Żółkiew oraz Krakowa, a także Rzeszowa, Łodzi, Wrocławia, Opola i Katowic. Jeśli chodzi o przelot samolotem mamy dostęp do lini PLL Lot a także Eurolot.
Nocleg
Zakwaterowanie we Lwowie nie jest żadnym problemem. Większe grupy osób również mogą znaleźć jakąś opcję noclegu. Ludzie często rezerwują całe mieszkania, ponieważ jest to najkorzystniejsza w tym mieście opcja. Bed&Breakfast także są bardzo popularne. Ceny w hostelach pojawiają się już od 30 hrywien. Bardzo popularnym serwisem, który pomaga w wyszukaniu noclegu jest airbnb.com. Warto z niego skorzystać.

Jak poruszać się po Lwowie?

Do dyspozycji mamy białe i żółte busy, które nazywane są marszturkami. Są to najpopularniejsze we Lwowie środki lokomocji. Koszt to zaledwie około 1 hrywny. Dowożą one podróżujących prawie do każdej części w mieście. Panuje w nich wspaniała atmosfera i możemy zetknąć się z wieloma kulturami, przez które Lwów jest zamieszkiwany. Dostępna jest także kolejka.

rail-kolej-we-lwowie

Lwów to specyficzne miejsce z głębokim charakterem. Miasto w którym stykają się różne kultury, miasto sztuki i przepięknych budowli z różnych okresów. Każdy zakątek ma piękną historię, którą naprawdę warto poznać. Wybierz się do Lwowa, zabierz mały przewodnik, zapisz się na wycieczkę i zdobądź wiedzę o Lwowie, który po części jest polskim miastem. Ciesz się chwilą i spędź pożytecznie czas.

wycieczki na ukrainę

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)