Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Telefony komórkowe

Obecnie mamy wiele rodzajów telefonów. Ludzie korzystają z nich w każdej z możliwych chwil i jak mówią badania okazuje się, że wiele osób ma już wręcz wprawione to, żeby korzystać z telefonów o dosłownie każdej porze dnia i nocy. Jeśli natomiast używamy telefonów tylko do tego, aby się z kimś kontaktować, a także pisać sms – y, możemy sobie samu powiedzieć, że nie jesteśmy uzależnieni. Uzależnienie objawia się w momencie, w którym przestajemy sobie radzić bez telefonu, a także takie, w jakich bardzo często podchodzimy do niego, jak do elementu, który ma nam zapewnić rozrywkę.


Używanie telefonów jest najgorsze wtedy, kiedy zajmują się nimi dzieci. One najwięcej grają, a tym samym najczęściej używają ich w celach, jakie są nam zupełnie obce. Dzieci bardzo szybko się uzależniają od telefonów, jakie niestety zabierają im czas, który powinny przeznaczyć na naukę i innego rodzaju drobiazgi. Dzieci najbardziej ulegają nowoczesnej technologii, to im najtrudniej jest wytłumaczyć, że powinny się czymś zajmować, a jednak czymś nie. Jeśli, jako rodzice nie damy im odpowiedniego przykładu, niestety nie możemy od nich wymagać dobrego podejścia do sprawy, a tym samym ciągłego tłumaczenia dzieciom wszystkiego, a także tego, co powinny robić i jak do danej sprawy podchodzić. Jeśli telefon jest używany niezgodnie z jego przeznaczeniem, niestety nie można się spodziewać żadnych pozytywnych efektów. Poprzez telefon dziecko może stracić prawdziwe dzieciństwo, umiejętności nauki, a także znacząco opuścić się w związku z ocenami. Dzieciaki niekiedy zapominają, że od tego, co się nauczą i od tego ile się nauczą, będzie zależała ich przyszłość. Bez niej może się okazać, że później będą problemy z maturą, czy studiami.

Podsiadanie telefonu jest bardzo dobrym pomysłem, sprawą, w jakiej można się w pełni zagnieździć, jest czymś, co zezwala nam na kontakt ze światem, jednak nie powinniśmy jako rodzice, pokazywać tego świata dzieciom właśnie przez pryzmat telefonów komórkowych, gdyż później nie da się tego już odwrócić.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.3/10 (18 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)