Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Tania wycieczka do Lwowa

Wszystkim nam zależy na oszczędzaniu pieniędzy. Musimy na nie ciężko zarabiać, więc nie chcemy ich niepotrzebnie tracić. To właśnie dlatego bardzo często rezygnujemy z dalekich wyjazdów za granicę. Sądzimy, że mogą sobie na nie pozwolić wyłącznie bogate i zamożne osoby. Jednak to tak wcale nie wygląda. Nawet jeśli chcemy zwiedzić obcy dla nas kraj, możemy to zrobić w bardzo tani sposób. Postawmy przy tym np. na wycieczki do Lwowa, które możemy zorganizować niewielkim kosztem.

W pierwszej kolejności musimy ustalić swój środek transportu, którym dotrzemy szybko, tanio i bezpiecznie do celu. Na pewno nie powinniśmy się decydować na lot samolotem, za który sporo byśmy zapłacili.

wycieczka do lwowa z przemyśla

Jazda własnym samochodem także nam się nie opłaci, bo podczas niej będziemy musieli wykupić dla siebie ukraińskie ubezpieczenie lub załatwić zieloną kartę. Lepiej więc będzie, jeśli dojedziemy do miejsca pociągiem. Za bilet na taki pociąg nie zapłacimy zbyt dużo, tym bardziej, jeśli mamy legitymację szkolną lub studencką. A gdy marzy nam się podróżowanie w całkowicie darmowy sposób, postawmy na jazdę autostopem. Jeżeli wybieramy się całą rodziną lub większą grupą ze znajomymi, wtedy warto rozważyć wyjazd autokarem lub własnym samochodem.

popularnosc

Mając już wybrany środek transportu, teraz musimy załatwić sobie odpowiednie zakwaterowanie. Nie musimy wcale jednak rezerwować pokoju w luksusowym hotelu. Zamiast tego postawmy na mniej znane pensjonaty. Możemy również zanocować w prywatnych kwaterach, świetną opcją będą także campingi, które są dość popularne na Ukrainie. Bez problemu znajdziemy je właśnie we Lwowie. To nocleg w takich campingach będzie nas najmniej kosztować. Jeżeli planujemy wycieczkę dużo wcześniej, możemy za pomocą internetu szukać okazji noclegowych w hotelach z wieloma gwiazdkami. Co pewien czas pojawiają się promocyjne oferty dzięki którym możemy kupić nocleg dla całej rodziny w luksusowym hotelu 4-5 gwiazdkowym w cenie noclegu w kwaterze prywatnej czy campingu.

Następnie, gdy już będziemy mieć takie zakwaterowanie, przejdziemy do zwiedzania. Postarajmy się wtedy zobaczyć jak najwięcej miejsc w Lwowie, pobierając aplikację mobilną ,,lwowskiego przewodnika” mamy okazję zobaczyć listę najbardziej popularnych i polecanych miejsc przez innych podróżników.. Dzięki temu nasze wycieczki do Lwowa będą nie tylko przyjemne, ale również i produktywne, a my wiele z nich wyciągniemy.

Aplikacja o Lwowie

Aplikacje tego typu dostępne są w marketach (Google Play dla Android oraz AppStore dla IOS).

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)