Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Szczęście hazardzisty

Do gier hazardowych trzeba mieć szczęście, a to niestety nie jest stałym elementem nawet nie jesteśmy w stanie go przywołać czy też przewidzieć po prostu szczęśliwy traf albo jest albo go nie ma. Każda strategia, którą próbujemy obrać, aby coś wygrać jest tylko rachunkiem prawdopodobieństwa. Gry hazardowe wciągają, skutecznie pochłaniają nasz czas i pieniądze, miejmy jednak tą świadomość, że to tylko gra a nie sposób na życie. Jeżeli lubimy spędzać czas grając, najlepszą opcją będzie bingo.

Jest to zabawa zrzeszająca ludzi towarzyskich, którzy chcą miło spędzić czas i nie koniecznie muszą wygrać cokolwiek. Nagrody w tej grze są raczej fantowe i mało wartościowe. Zasady gry w bingo są proste, należy skreślać na swojej karcie wylosowane liczby i jeżeli mamy szczęście utworzą wcześniej ustalony przez organizatorów wzór np. „V”. Jeżeli jednak jesteśmy fanami gier, w których można wygrać znaczną kwotę, kasyna proponują ruletkę. Tutaj krupier kręci kołem a następnie rzuca kulkę, która pędzi w drugą stronę, gdy siła napędowa obu rozkręconych rzeczy spada kulka wpada w oznaczony liczbą i kolorem przedział na kole i wtedy następuje rozliczenie. Możemy zakładać, że kulka wpadnie na miejsce oznaczone konkretną liczbą, czy kolorem istnieje również ewentualność obstawienia 2 sąsiadujących ze sobą pól, lub parzystej czy też nieparzystej liczby. Ruletka nazywana jest szatańską grą ze względu na ciekawy zbieg okoliczności otóż suma wszystkich pól liczbowych wynosi 666. Gdy znudzimy się już obliczaniem rachunku prawdopodobieństwa możemy zagrać w gry karciane takie jak poker, blackjack czy też baccarat.

Nasze szanse rosną, gdy stosujemy odpowiedni system. Blackjack opiera się na zasadach podobnych do gry oczko, suma w kartach musi być jak najbliżej liczby, 21 lecz nie może jej przekraczać, ponieważ wtedy automatycznie kończy się nasza gra. Baccarat rządzi się podobnymi prawami wartość karat ma być jak najbardziej zbliżona do liczby, 9 ale nie istnieje tutaj możliwość przekroczenia tej wartości, ponieważ od każdej sumy powyżej 9 odejmuje się wartość -10 i gra toczy się dalej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.2/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)