Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Ta najważniejsza suknia w życiu

Ślub to najbardziej wyjątkowy dzień w życiu. Marzy o nim prawie każda kobieta i prawie każdy mężczyzna. Wszystkie pary chcą, aby ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny. Młodzi ludzie zapraszają na wesele rodzinę oraz znajomych, często ponad sto osób, aby świętować z nimi początek nowej drogi życia. (więcej…)


Najbardziej popularne gry na przeglądarkę. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Najbardziej popularne gry przeglądarkowe nie bez powodu zajmują swoje godne pozycje. Wśród nich znajdziesz nazwy, z którymi ma pewno już niejednokrotnie się spotkałeś. Co sprawia, że właśnie te gry znajdują się w tym zestawieniu? Już wyjaśniamy! (więcej…)


Gdy hydraulik jest potrzebny natychmiast

hydraulikPrawidłowo funkcjonująca kanalizacja to podstawa do wygodnego i spokojnego życia w XXI wieku. Od dawna standardowym wyposażeniem jest w naszych domach coś, co jeszcze sto lat temu mogło się niektórym wydawać niesamowitym luksusem. Faktem jest, że posiadanie bieżącej wody nie tylko ułatwia codzienne funkcjonowanie, ale również oszczędza olbrzymie ilości czasu. Kto dzisiaj bowiem jest sobie w stanie wyobrazić, by udawać się na zewnątrz za każdym razem, gdy wzywa nas potrzeba fizjologiczna? (więcej…)


W jaki sposób uczą się kinestetycy, słuchowcy i wzrokowcy? Dowiedz…

Szybkość i ilość przyswajanej wiedzy w dużej mierze zależy od tego, kim jest osoba ucząca się. Wzrokowcy przetwarzają zdobyta wiedzę na obrazy, i w ten sposób lepiej ją przyswajają. Słuchowcy cenią sobie wykłady oraz długie monologi osoby uczącej. Kinestetycy lubią poznawać poprzez dotyk i doświadczenie. (więcej…)


Wyposażenie kuchni w nowej restauracji

Planując otwarcie własnej restauracji i tworząc biznesplan, istotną kwestią będzie z pewnością odpowiednie przemyślenie jej wyposażenia. Każdy lokal gastronomiczny musi posiadać choćby meble (stoły, krzesła), zastawę czy dekoracje. Głównym punktem lokalu gastronomicznego jest jednak kuchnia – to tu powstają przecież dania, które zamawiają goście, dlatego oczywistym jest fakt, że słabe sprzęty będą miały negatywny wpływ na funkcjonowanie całego biznesu, w tym także na jego stabilność finansową.

Wyposażenie kuchni gastronomicznej jest więc sprawą, nad którą należy się szczególnie zastanowić. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, jak duży będzie lokal, który otwieramy oraz jaki będzie jego charakter. Czego innego potrzebujemy przecież w przypadku niewielkiego baru z kebabem, a zupełnie czego innego, gdy zakładamy dużą, elegancką restaurację z kuchnią śródziemnomorską. Warto na tym etapie wypisać wszystkie potrzebne nam urządzenia i akcesoria, stanowiące wyposażenie gastronomii. Jeśli mamy małe doświadczenie, dobrze jest wynająć w tym celu firmę, której specjaliści na co dzień zajmują się tym tematem i udzielą nam profesjonalnej pomocy. Konsultanci, po zapoznaniu się z lokalem i po wysłuchaniu uwag, z pewnością zaoferują rozwiązanie, które będzie odpowiadało możliwościom i potrzebom właściciela.

Wyposażenie restauracji to bez wątpienia bardzo kosztowna sprawa. Przy planowaniu sprawdźmy i porównajmy ceny urządzeń różnych producentów i zastanówmy się, czy kupić zupełnie nowy czy może lepszy będzie używany. Szczególnie ma to miejsce w sytuacjach, gdy następuje odkupienie lokalu od poprzedniego właściciela – warto wówczas zapytać go o możliwość przejęcia za odpowiednią cenę również elementów wyposażenia. Nie należy tu podejmować zbyt pochopnych decyzji – lepiej przemyśleć sprawę dwa razy. Z jednej strony jest tu dla nas duża szansa zaoszczędzenia sporej kwoty (czasem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych), z drugiej strony istnieje ryzyko, że np. kuchnia gastronomiczna, piec, lodówka czy zamrażarka, które były już wcześniej używane w podobnym celu, nie posłużą nam tak długo, jak nowe lub nie będą działać do końca sprawnie i efektywnie.

Pamiętajmy także, że osoby, które założyły działalność gospodarczą w celu prowadzenia biznesu restauracyjnego, mogą ubiegać się o środki na ten cel z Urzędu Pracy lub o specjalne dotacje z UE.  Warto sprawdzić na ten temat informacje.

Reklama: http://kuchnie-wyposazenie.pl/


Na co zwrócić uwagę otwierając lokal gastronomiczny?

Prowadzenie własnego biznesu to po początkowym entuzjazmie, bardzo ciężka praca, wymagająca poświecenia praktycznie całych dni, aby wszystko było tak jak tego zapragniemy. Jednak niewiele rzeczy daje taką satysfakcję jak zadowoleni klienci z naszych usług oraz zyski, które nasza firma generuje. Doskonale o tym wiedza właściciele lokali gastronomicznych, których ambitne plany często zderzają się z brutalną rzeczywistością. Dlatego przed rozpoczęciem tego typu działalności warto dokładnie zaplanować, każdy element, tak aby już podczas prowadzenia prac, nie być niczym niemiłym zaskoczonym.

Na samym początku oczywiście nie obejdziemy się bez przygotowania biznes planu. Powinny być w nim zawarte wszystkie znaczące informacje, dotyczące naszego przedsięwzięcia, poczynając od miejsca, w którym będziemy prowadzili nasz lokal, a kończąc na tym jakie wyposażenie gastronomii wykorzystamy. Ważne jest również, aby już w biznesplanie określić jaki charakter nasz lokal będzie miał. To wyjątkowo trudna branża, gdzie występuje olbrzymia konkurencja, dlatego warto pomyśleć, aby nasz biznes wyróżniał się od innych. Gdy określimy charakter naszego lokalu, należy pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego miejsca dla niego. W zależności od wielkości miasta mamy tutaj najczęściej bardzo wiele możliwości i właściwie jedyne ograniczenia, które napotkamy będą związane z naszymi finansami oraz potrzebami. Jednak nie zapominajmy, że gastronomia to olbrzymia konkurencja i nie każde miejsce będzie dla nas idealne. Dlatego przed jego wyborem, dokładnie sprawdźmy jak duża jest konkurencja w danym rejonie. Spora liczba lokali o podobnym charakterze na pewno negatywnie wpłynie na nasze zyski, szczególnie na początku działalności.

Gdy już zdecydujemy się na wybór odpowiedniego miejsca warto pomyśleć o wyposażeniu. W dużym stopniu jest ono uzależnione nie tylko do naszych możliwości finansowych, ale również od metrażu naszego lokalu, a konkretniej zaplecza. Dlatego, aby maksymalnie wykorzystać naszą przestrzeń warto dokładnie zaplanować jaki konkretnie sprzęt gastronomiczny będzie nam potrzebny. Warto również pamiętać o tym, aby nasze zaplecze było jak najbardziej funkcjonalne. Nawet najnowocześniejsze urządzenia nie przyniosą nam oczekiwanych korzyści, jeżeli osoby, które z nich będą korzystały nie będą miały odpowiednich warunków do tego. Na samym końcu nie zapomnijmy o odpowiednich zezwoleniach, które będą konieczne, aby bez przeszkód otworzyć nasz lokal gastronomiczny.

Więcej informacji o lokalach gastronomicznych znajdziecie tutaj: www.globalcatering.pl


« Poprzednie Następne »