Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Reklama stron

Obecnie internet stał się już chyba najpopularniejszym medium masowym. Zapracowani i zabiegani ludzie często rezygnują już z oglądania telewizji, nie mają czasu na czytanie gazet., radia słuchają tylko od przypadku do przypadku, jednak zawsze mają czas, żeby przejrzeć zawartość popularnych portali, wysłać maile czy załatwić wiele rutynowych spraw. Z możliwości internetu korzystają już miliony użytkowników na całym świecie. Bardziej pomysłowi przedsiębiorcy dostrzegli w nich potencjalnych klientów na swoje produkty i usługi. Coraz częściej inwestuje się więc w zaprojektowanie idealnej strony internetowej, która zainteresuje wszystkich, którzy zdecydują się tylko na nią zajrzeć. Jednak często jest to za mało, żeby podnieść wyniki sprzedaży. Okazuje się, że każda, nawet najlepsza strona jest jedynie jedną z milionów stron.

Jak więc zainteresowany klient ma znaleźć tą jedną, konkretną ofertę? Zazwyczaj pomocne są przy tym wyszukiwarki internetowe, które indeksują, katalogują i oceniają strony oraz ich zawartość. W zależności od przyznanej im wartości tworzą na każde zapytanie internauty listę wyników wyszukiwania, w których umieszcza się najbardziej trafne adresy internetowe. W zależności od popularności zapytania, Wyniki takie mogą liczyć setki stron i tysięcy odnośników. Internauta zaś przegląda najczęściej tylko kilka pierwszych z nich. Żeby więc odnieść sukces w sieci, warto zainwestować w pozycjonowanie, znane też pod nazwą SEO. Jego głównym celem jest podniesienie oceny danej strony, żeby dzięki temu pojawiała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj stosuje się kilka podstawowych zabiegów.

Są to linki wymienne, dokładne pisywanie strony oraz przyspieszenie jej ładowania. Często zamieszcza się też na stronach artykuły i teksty z frazami i słowami kluczowymi. Są to słowa oraz ich układy umieszczone dokładnie w takiej konfiguracji, jaką najprawdopodobniej wpisze internauta w oknie wyszukiwarki. Strona bezie też bardzie przejrzysta, jeśli zamieszczone na niej teksty zostaną podzielone na części, rozdziały i podrozdziały.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.7/10 (15 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)