Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Pokerroomy – co to takiego?

Pewnie większość z nas była ostrzegana przed hazardem i większość społeczeństwa w Polsce twierdzi, że Poker jest grą o wysokim czynniku losowym, czyli po prostu hazardem. Otóż, Ci ludzie się mylą. Jest wiele aspektów przemawiających za tym, że Poker jest grą bardzo skomplikowaną, wymagającą od gracza umiejętności logicznego myślenia. Bardzo ważna jest matematyka w pokerze. Gdyż właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie obliczyć sobie szacunkowe szanse na wygraną w konkretnym rozdaniu.

Poker Texas Holdem jest to gra karciana, przy której zasiada jakaś liczba graczy, np. 6. Każdy z graczy otrzymuje dwie karty i rozpoczyna się licytacja. Do puli wchodzą gracze, którzy są na tzw. „Blinds”, czyli „Ciemnych”. Nazwa wywodzi się od tego, że ci dwaj gracze muszą postawić zakład bez względu czy chcą wchodzić do gry, czy nie. Po pierwszej kolejce następuje „flop”, gdzie krupier wykłada 3 odkryte karty, które są kartami wspólnymi dla wszystkich graczy. Jak w poprzedniej kolejce zaczyna się licytacja od gracza będącego po lewej stronie od Dealer’a, czyli rozdającego karty. Gra się toczy, niektórzy gracze pasują, inni wchodzi, jeszcze inni podbijają. W końcu nadchodzi moment na kolejną kolejkę – Turn. Tutaj rozdający wykłada jedną kartę i sytuacja się powtarza jak w poprzedniej rundzie. Następnie jest ostatnia już runda licytacji, czyli River. Jeżeli gracze grają do końca , to następuje odkrywanie kart graczy. Wygrywa ten gracz, który ma mocniejszą kombinację kart.

Poker w ciągu ostatnich lat stał się bardzo popularny. Powstało wiele Pokerroom’ów, takich jak Pokerstars, WilliamHill Poker czy Redbet Poker. Aby zachęcić początkujących i nie tylko początkujących graczy, by zagrali właśnie u nich, pokerroom’y starają się zachęcić do siebie graczy licznymi promocjami. Promocje pokerowe mogą być różne, a to podwojenie depozytu, a to darmowe bilety na turnieje. Mogą być np. organizowane darmowe turnieje dla początkujących, tzw. Freerolle, gdzie główna wygrana jest bardzo wysoka, np. 100 tyś. Euro. Najczęściej w takim turnieju bierze udział wiele tysięcy graczy, więc aby wygrać taki turniej należy wykazać się wieloma umiejętnościami.

Obserwując liczne promocje pokerowe można zaobserwować, że za tymi promocjami stoją naprawdę duże pieniądze. Zwykłych „śmiertelników” ten fakt powinien cieszyć, gdyż taka sytuacja na rynku pokerowym zmusza organizatorów do coraz to nowych, ciekawszych promocji. Gra w pokera uczy wielu przydatnych w życiu umiejętności, takich jak logiczne myślenie, umiejętności zarządzania budżetem, tak więc zagrajmy sobie od czasu do czasu w pokera.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)