Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

O czym pamiętać przy konsolidacji kredytów?

Konsolidacja kredytów to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim na pozbycie się problemów finansowych. Jak to działa? Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytobiorca, jaki w konkretnym momencie posiada parę kredytów, ma szansę pozyskania takiego kredytu, w ramach którego będzie spłacał wcześniejsze pożyczki. Taki produkt finansowy został przygotowany w głównej mierze dla ludzi, którzy mają właśnie kłopoty z regularnymi spłatami zobowiązań gotówkowych, nawet wobec kilku banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić wrócić stabilność domowemu budżetowi.

W ramach pożyczki konsolidacyjnej zadłużeni mogą liczyć w pierwszym rzędzie na dłuższy okres spłaty. W taki sposób miesięczne raty poprzednich pożyczek zostają zmienione w jedną stałą ratę, która jest mniejsza, niż suma rat wcześniejszych. Przy mniejszej racie jak i wydłużonym okresie uregulowania zobowiązania, interesanci mają więc lepsze szanse na spokojną spłatę zobowiązania. W momencie konsolidacji jedna rata wpłacana jest do konkretnego banku, w którym otworzony został kredyt konsolidacyjny. Kredytobiorca nie kłopocze się już regulowaniem poprzednich kredytów, ponieważ to bank po odebraniu raty zajmuje się przekazywaniem brakującej części zadłużenia dla stosownej instytucji. Ciężar regulowania poprzednich pożyczek jest więc zdjęty z dłużnika.

Czy jednak konsolidacja kredytów to faktycznie godny odnotowania sposób ze względu na koszty? Okazuje się, że nie do końca. Wydłużony termin spłaty powoduje naliczeniem wyższych odsetek, jakie powędrują do banku. W finalnym rozrachunku kredytobiorcy spłacający kredyt konsolidacyjny ponoszą przeważnie wysokie koszta. Oprócz tego istnieje kilka dodatkowych kruczków, na które w momencie konsolidacji należy zwrócić uwagę. W pierwszym rzędzie jest to prowizja, która do najmniejszych nie należy. Ewentualnie bank może zechcieć od kredytobiorcy kolejne zabezpieczenie w formie ubezpieczenia.

Nastawiając się więc na konsolidację kredytów trzeba policzyć wszelkie związane z tym opłaty. Być może dodatkowe koszta powiązane z następnym kredytem będą mniejsze, niż konsolidacja. Trzeba oprócz tego przeanalizować na produktyfinansowe.name ranking pożyczek konsolidacyjnych przed zorientowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku.

Wybór kredytu w tym przypadku jest kluczowy. Należy przejrzeć strony finansowe i odszukać ranking najkorzystniejszych ofert kredytów. Na jego bazie jesteśmy w stanie znaleźć ciekawe oferty konsolidacji kredytów. Opłaca się również zerknąć na warunki umowy oraz różnej maści koszty kredytu. Posiadając takie informacje jesteśmy pewni, że wyłoniony przez nas kredyt jest najtańszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)