Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

O czym pamiętać otwierając pierwszą lokatę?

Lokaty bankowe są świetnym źródłem na przechowanie swoich oszczędności w celu uniknięcia utraty ich wartości w czasie. Od tego czy dana lokata jest dla nas dobra czy nie zależy kilka czynników, takich jak stopa oprocentowania danej lokaty, która ma kolosalne znaczenie dla naszego zysku w niej i praktycznie o nim przesądza. Drugą istotną rzeczą w kwestii dobrej lokaty jest maksymalna ilość możliwego do wpłaty kapitału, od którego wielkości zależy czy warto martwić sobie głowę podejmowaniem decyzji o lokacie. chwilówki

Trzecim istotnym czynnikiem podczas wyboru lokaty bankowej jest długość całej lokaty co często sprawia że podejmujemy pochopne decyzję i dajemy się nabierać na reklamy oferujące nam wysokie oprocentowanie, ale z ograniczoną wysokością kapitału i tylko na kilka miesięcy.

Ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy zwracać uwagę jest wysokość obecnego poziomu inflacji w walucie jakiej lokatę prowadzimy, oraz monitorowanie jej w czasie całego okresu trwania lokaty co daje nam możliwość określenia wysokości naszych zysków, albo ewentualnych strat. Poziom inflacji czy też deflacji ma kolosalny wpływ na wysokość realnych zysków czy strat lokaty jaką prowadzimy, gdyż mówią one nam o realnej wartości pieniądza i tendencji w jakim kierunku zmierza, czy jego wartość spada (inflacja) czy rośnie (deflacja).

Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy ale jeśli poziom inflacji będzie zbyt duży to nasza lokata bankowa nie tyle nie będzie przynosiła zysków, ale zacznie generować straty, jednak przy odwrotnej sytuacji nawet mała lokata na 2% i takim samym poziomie deflacji sprawi że nasze pieniądze będą na siebie zarabiać przez cały czas. Aby wybrać najlepszą ofertę lokaty bankowej należy sprawdzić przedtem wszystkie oferty banków i oczywiście wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki pamiętając jednocześnie, że nie trzeba wcale wysoko oprocentowanej lokaty aby nasz pieniądze zarabiały na siebie, a wystarczy korzystna sytuacja gospodarcza i odpowiednie nastawienie banków nie nastawione na nieczystą reklamę wprowadzającą w błąd potencjalnego klienta banku. Więcej informacji na temat aktualnych ofert lokat tutaj na blogu.

Osoby z małym kapitałem do przeznaczenia na inwestycje nie powinny w ogóle myśleć o zamrażaniu swojego kapitału na długie okresy czasu, gdyż jest to zwyczajnie nie opłacalne, lepiej takie pieniądze wydać na coś co zaprocentuje w przyszłości.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)