Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Najbardziej popularne gry na przeglądarkę. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Najbardziej popularne gry przeglądarkowe nie bez powodu zajmują swoje godne pozycje. Wśród nich znajdziesz nazwy, z którymi ma pewno już niejednokrotnie się spotkałeś. Co sprawia, że właśnie te gry znajdują się w tym zestawieniu? Już wyjaśniamy!

Małe wymagania sprzętowe, czyli granie hobbystyczne

O popularności samych gier na przeglądarkę decyduje przede wszystkim fakt, że są one w pełni darmowe i nie wymagają instalowania ich na żadnym urządzeniu. Do użytkowania takich gier potrzebny jest jedynie dostęp do internetu i można zacząć niekończącą się rozrywkę. W grach na przeglądarkę można wyróżnić takie, w których wystarczy jedynie kilka kliknięć, by rozgrywka toczyła się sama, ale są i takie, które wymagają od użytkownika nieco więcej uwagi i zaangażowania.

Podbijanie terenów, czyli Plemiona, Travian, Ikariam

Rozbudowywanie terenów, tworzenie sprawnie działającej cywilizacji, walka z innymi graczami i ich koloniami – właśnie tym charakteryzują się te dwie propozycje, które mają wielu zwolenników, zwłaszcza tych w wieku średnim. W Plemionach i grze Travian w głównej mierze chodzi o stworzenie własnej osady, armii, łączenie się w sojuszach i rabowanie surowców od innych użytkowników. Ikariam na tle tych gier wyróżnia się określonym czasem: starożytnością, w której Twoim głównym zadaniem będzie pozyskiwanie surowców, walka na różnych frontach id banie o bezpieczeństwo Twojego imperium.

Wyprawy w kosmiczne przestworza – Ogame

Polska wersja tej gry została uruchomiona już w 2005 roku, co zapewniło jej dynamiczny rozwój i sukces na naszym rynku. W tym czasie ludzie dopiero zaczynali poznawać gry na przeglądarki i zachwycali się ich łatwością w obsłudze. W grze należy rozbudować infrastrukturę planety, na której się żyje i badań nieskończone przestrzenie w kosmosie. W grze wydobywa się surowce, pozyskuje energię a także monitoruje postęp technologiczny własnego imperium. To świetna propozycja zwłaszcza dla osób, które interesują się fantastyką naukową.

Plakat zapowiadający grę udostępniony przez portal Mad Gamer

Zapoznaj się z Dzikim Zachodem i zagraj w The West

Głównym zadaniem w grze jest zdobycie doświadczenia poprzez wykonywanie pracy, zadań, branie udziału w bitwach i pojedynkach player vs. player. Jest to wieloosobowa gra strategiczna, która stała się fenomenem w 2008 roku. Do wyboru są 4 klasy postaci, tj. zawadiaka, poszukiwacz przygód, robotnik i żołnierz. Z pewnością każdy gracz znajdzie tam coś idealnego dla siebie.

Mafia 1930, czyli gra strategiczna dla prawdziwych twardzieli

Gra bazuje głównie na kategorii tekstowej, co oznacza wiele komunikatów, wskaźników i dialogów. Grając w Mafię 1930 przekonasz się, że droga do bogactwa nie zawsze jest prosta i usłana różami. Zmierzysz się koniecznością rabowania bogatszych od Ciebie, by w późniejszym czasie dokonywać zabójstw na zlecenie i kontynuować swoją drogę do prawdziwego bogactwa.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)