Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Lokaty stron

Z sieci internetowej korzysta się już coraz częściej. Właściwie liczba jej użytkowników powiększa się każdego dnia. Ciągle tez wzrasta liczba stron, które projektować mogą już nawet prywatni użytkownicy. Chociaż przez wiele osób internet traktowany jest przede wszystkim jako źródło rozrywki, z którego korzysta się głównie w czasie wolnym po to, żeby tylko zabić czas, to jednak przez internety można też pracować oraz zarabiać spore nawet pieniądze. Gdy pojawiła się bankowość elektroniczna, powstawać zaczęło też coraz więcej wirtualnych sklepów.


Ich właściciele doskonale zdają już sobie sprawę, że jest to najtańszy i najszybszy sposób, żeby dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów i tym samym powiększyć zyski z prowadzenia działalności. Problemem jest jednak sama widoczność strony. Nawet jeśli jest świetnie zaprojektowana, a w sklepie oferuje się najlepsze produkty, to jednak sama strona może zginąć wśród tysięcy podobnych stron. Zamiast inwestować jednak w internetowe reklamy, o wiele lepiej jest postawić na pozycjonowanie. Każdy internauta, który poszukuje czegoś w sieci zazwyczaj nie poszukuje reklam, tylko wpisuje zapytanie w oknie wyszukiwarki. Wyświetlone w odpowiedzi wyniki zazwyczaj przynoszą dobrą odpowiedź, czyli adresy stron, na których znaleźć można najbardziej trafne i pasujące do zapytania informacje i produkty. Zazwyczaj poprzestaje się na przeglądaniu tylko kilku pierwszych stron z wyników. Zazwyczaj można to osiągnąć na wiele sposobów. Stronę się opisuje, stosuje się przyjazne adresy, poprawia się szybkość ładowania strony, a także pracuje się nad jej czytelnością.

Bardzo skuteczne jest też publikowanie tekstów i artykułów z wplecionymi w treść słowami klczowymi, które internauta najprawdopodobniej wpisze w okonie wyszukiwarki. Bardzo ważne jest więc użycie ich w odpowiedniej kolejności oraz formie gramatycznej. Dość popularnym zabiegiem jest też stosowanie linków i bannerów wymiennych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.7/10 (12 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)