Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Kredyty hipoteczne

Na rynku nieruchomości w ostatnim czasie zniknęły ślady po zastoju wywołanym kryzysem gospodarczym. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na poprawę sytuacji gospodarczej konkretnych krajów jest ilość prowadzonych inwestycji budowlane. Budowanie to ogólnie jeden z kluczowych dla rozwoju państwa. Nie tylko wydaje się pieniądze przed i w trakcie wznoszenia kolejnych budynków czy dróg, ale następnie z tytułu ich wykorzystania i eksploatacji państwo uzyskuje spore pieniądze.

Dlatego też inwestorzy budowlani po okresie zastoju i małego zainteresowania klientów nowymi domami i mieszkaniami powrócili na place zabaw i ponownie w górę wznoszą się kolejne osiedla, wieżowce i biurowce. Szczególnie ważną grupą klientów na rynku nieruchomości, tak pierwotnych jak i wtórnych, są młode pary, niekoniecznie nawet małżeństwa. Odsetek par żyjących w tzw. wolnym związku stale rośnie i pary te również marzą o własnych czterech ścianach. Z kolei młode małżeństwa, szczególnie te posiadające pracę w miastach, nie wyobrażają sobie spędzania swojego prywatnego dojrzałego życia w domu z rodzicami. Państwo w ostatnim czasie wprowadziło szereg form pomocowych dla tych młodych małżeństw, które ubiegają się o mieszkania. Niestety dla wielu par jedynym rozwiązaniem pozostaną kilkuletnie mieszkania z rynku wtórnego. A te jeszcze przed wprowadzeniem się wymagają przeważnie gruntownego remontu. Niestety pary, które biorą maksymalną możliwą wartość kredytu na mieszkanie miewają następnie wielki problem ze zorganizowaniem pieniędzy na remont. A ekipy remontowe, które profesjonalnie funkcjonują, jest w naszym kraju coraz ciężej wynająć, ponieważ kolejka do nich jest długa i czekać trzeba czasami nawet rok – za długo dla większości.

Również ceny za kompleksowy remont mieszkania nierzadko przytłaczają i zbliżają się wartością do całościowej ceny mieszkania. Banki jednak coraz częściej oferują taki kredyt hipoteczny, w który oprócz wartości nieruchomości wliczone zostają dodatkowo nieduże środki na podstawowe prace wykończeniowe lub remontowe w domu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.9/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)