Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy i włosów

Branża kosmetyczna ma nam coraz więcej do zaoferowania, przynajmniej część producentów stara się przekonać nas, że ich kosmetyki są wyjątkowo zdrowe, bezpieczne, a jednocześnie skutecznie radzą sobie z pielęgnacją skóry i włosów. Kosmetyki naturalne, jakkolwiek określenie to bywa często nadużywane, są wszechobecne i w tej chwili naprawdę można je kupić w praktycznie każdym sklepie. Czy są lepsze? Wydaje się, że tak. Nawet eliminacja części chemicznych, szkodliwych dodatków, których kosmetyka używała wcześniej, na pewno wyjdzie nam na zdrowie, a branży kosmetycznej się opłaci. Nic więc dziwnego, że kosmetyki naturalne cieszą się taką popularnością, a w promocji wyrobów kosmetycznych bardzo często używa się tego właśnie określenia. Z punktu widzenia przeciętnej kobiety najważniejsze są te kosmetyki naturalne, których używamy na co dzień, a codziennie myjemy ciało – przy czym najwięcej uwagi poświęcamy często skórze i włosom. Na jakie kosmetyki pielęgnacyjne warto zwrócić uwagę i jakie stosować, by cera była promienna i wypoczęta, a włosy lśniące, gęste i zdrowe?

4446272012_5d393e7235_o

źródło: http://sklep.greenpharmacy.pl/34-olejki-do-sk%C3%B3ry-g%C5%82owy-i-w%C5%82os%C3%B3w

Do pielęgnacji twarzy dobry płyn micelarny
Płyn micelarny to stosunkowo nowy wynalazek. Część kobiet wciąż jeszcze nie wie, czym taki płyn różni się od zwykłego mleczka do demakijażu, toniku bądź typowych środków do codziennego oczyszczania twarzy. Różnica pomiędzy tymi środkami a płynami micelarnymi sprowadza się nie tyle do składu, ile do budowy cząsteczek, które tworzą kosmetyk. Płyn micelarny tworzą micele, cząstki, właściwie kulki cząstek o bardzo ciekawych właściwościach. Micele zbudowane są tak, że ich warstwa zewnętrzna przyciąga wodę, a odpycha tłuszcz, podczas gdy warstwa wewnętrzna działa przeciwstawnie – przyciąga tłuszcz a odpycha wodę. Jak to wpływa na codzienną pielęgnację? Mianowicie tak, że dobry płyn micelarny świetnie oczyszcza skórę z sebum i “przyklejonych” do niego zanieczyszczeń, a jednocześnie chroni skórę przed utratą wody. Innymi słowy nie uszkadzając bariery hydrolipidowej (swoistej tarczy ochronnej naszej skóry) dobry płyn micelarny jest w stanie dokładnie oczyścić cerę i lepiej niż inne preparaty, przygotować ją na przyjęcie substancji odżywczych zawartych w innych kosmetykach – na przykład kremach.

Jedwab do włosów
Innym kosmetykiem o doskonałych właściwościach pielęgnacyjnych, ożywczych i odżywczych jest jedwab do włosów, który z powodzeniem można stosować zamiast typowych odżywek. Jedwab do włosów nadaje fryzurze miękkość, gładkość i połysk. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż nie obciąża on zanadto czupryny, dzięki czemu fryzura zachowuje objętość, a włosy pod wpływem ciężaru odżywki nie zaczynają uporczywie przylegać do głowy. Właściwości odżywcze jedwabiu zależą od jego składu. Warto wiedzieć, że pod tą nazwą sprzedawane są kosmetyki o bardzo zróżnicowanym składzie, dlatego celem osiągnięcia najbardziej pożądanych efektów, warto sprawdzić skład jedwabiu przed jego zakupem.

Zarówno płyny micelarne, jak i jedwabie do włosów mogą zawierać naturalne i syntetyczne składniki – to też warto sprawdzić przed zakupem.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)