Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Karty do pokera

Układ kart w pokerze jest niezwykle ważny, gdy to on niego zależy nasze osiągniecie sukcesu. Jest kilka układów kart w pokerze. Najmocniejszą i najpotężniejszą wartością kart jest poker królewski, na którego składają się dziesiątka, walet, dama, król i as. Te pięć kart musi posiadać jednakowy kolor. Prawdopodobieństwo otrzymania tego układu wynosi jest najmniejsze z możliwych, gdyż możliwości otrzymania tego układu jest tylko cztery. Najbardziej możliwe jest otrzymanie wysokiej karty, czyli zwykły układ kart, nie zawierający żadnego z najważniejszych. Stanowi on aż 50% prawdopodobieństwa. Możliwości ułożenia takich kart jest aż ponad jeden milion. Po pokerze królewskim mocny jest poker (Straight flush), na którego składają się kolejne karty w kolorze, czyli strit w kolorze.

Możliwości ułożenia pokara jest 36, czyli prawie dziewięć razy więcej od pokera królewskiego. Kolejnym ułożeniem kart jest kareta, zawierająca karty, w których cztery z nich mają tą samą wartość. Na karetę spotyka się dwa określenia Four of a kind, a także Quads. Kareta stanowi już większą możliwość wyłonienia z pośród kart. Możliwości na 52 karty, jest aż 624, jednak nie stanowi to nawet ¼ całości prawdopodobieństwa. O wiele częściej spotykanym jest full, Full house. Do niego potrzebne są trzy karty, które będą posiadały tą samą wartość, a do tego dwie karty, które również będą zbliżone do siebie. Mianowice te dwie karty muszą być inne, ale posiadać taką samą wartość. Dosyć łatwo można osiągnąć także flush, czyli kolor. Tu wszystkie posiadane przez nas karty, czyli aż pięć, muszą mieć jednakowy kolor.

Gdy inni przeciwnicy będą mieli również ten sam układ, wygrywa ten układ, który ma wyższą kartę. Już częściej spotykaną grupą kart w pokerze jest także strit (Straight). Strit charakteryzuje się tym, iż musi posiadać wszystkie pięć kart ułożonych według kolejności. Przykładem jest 3, 4, 5, 6,7. Po stricie ważna jest trójka oraz dwie pary. Trójka, już jak sama nazwa mówi, zawiera trzy karty o tej samej wartości, natomiast para zawiera dwie karety o tej samej wartości.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.3/10 (12 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)