Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Jakie konto wybrać do przechowywania oszczędności?

Konta oszczędnościowe są zupełnie inne a niżeli konta osobiste, gdyż nie jest wcale prosto wybrać środki z tego typu konta. Głównie jak nawet nazwa już sugeruje, konta oszczędnościowe mają pomagać w zaoszczędzeniu pieniędzy, przez utrzymanie na wyznaczonych zasadach jakiejkolwiek sumy na koncie.

Konta oszczędnościowe umożliwiają zbierać nawet znikome kwoty pieniędzy i zyskiwać na ich posiadaniu na koncie, poprzez kilkustopniowe progi procentowane, jakie poleca bank. Bardzo ważną cechą konta oszczędnościowego jest to, że umożliwia ono w całości zarządzać środkami a także oszczędnościami, jakie gromadzi się na koncie oszczędnościowym. Dzięki temu jest gwarancja aby posiadać pełną kontrolę nad pieniędzmi, jakie gromadzi się na tego typu koncie.

Konta osobiste, jak można przeczytać na www.aktualnosci-bankowe.pl, są w największej ilości stosowaną formą depozytu, ponieważ w aktualnych czasach ludzie obracają bardzo dużymi sumami pieniędzy i jak najbardziej lepiej jest posiadać finanse na kontach osobistych niż mieć je w gotówce. Konta osobiste, ma okazję posiadać każdy, dlatego że trzeba być osobą pełnoletnią, aby mieć możliwość otworzyć swoje konto osobiste. Konta osobiste, w zależności od możliwości, mają opcję posiadać bardzo dużo różnych funkcji, które mają szczególnie ułatwić użytkowanie tego typu konta każdemu chętnemu. Najczęściej konta osobiste pozwalają w szybki i łatwy sposób wybierać pieniądze. Jednak przeważnie każdy bank ustawia maksymalną normę kwotową na każdy dzień jaką można wypłacić, będąc posiadaczem konta osobistego. Konta osobiste też mają w wielu bankach funkcję debetu. Chodzi o to, że w momencie transakcji wystąpi taka sytuacja, że zabraknie na koncie środków, to może liczba pieniędzy na koncie przejść na liczbę ujemną i w momencie pojawienia się jakichkolwiek środków, regulują one dotychczasowy debet.

Lokaty terminowe, są przede wszystkim po to, żeby przez wyznaczony czas zgromadzić finanse na lokacie i zyskać ustaloną kwotę poprzez oprocentowanie, jakie nakłada bank na określoną sumę. Rzecz jasna wysokość oprocentowania, uzależniona jest w bardzo dużym stopniu od sumy, jaką chcielibyśmy oddać na lokatę terminową. Lokaty terminowe, otwierane są na wyznaczony okres czasu i nie ma opcji pobrania środków, przed upłynięciem tego terminu. Jedyna możliwość występuje w chwili, kiedy będziemy z pewnością chcieli zlikwidować lokatę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w tego rodzaju sytuacjach traci się szansę na otrzymanie dodatkowych finansów z oprocentowania, jakie zostały nałożone na lokatę terminową.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)