Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Jak optycznie wydłużyć męską sylwetkę? Poznaj kilka trików i baw…

Niżsi mężczyźni często postrzegają siebie jako mniej wartościowych i niezbyt wystarczających. Takie błędne myślenie nie tylko źle oddziałuje na samoocenę, ale także niweluje wszelką motywację, by zrobić coś w kierunku jej polepszenia. Poznaj triki, dzięki którym Twoje życie się odmieni.

Szanuj ciało, zaprzyjaźnij się ze sobą

Polubienie i zaakceptowanie swojej sylwetki jest bardzo trudne i często się nie udaje. Pamiętaj, że nie możesz się poddać w walce o lepszego siebie. Po zapoznaniu się z naszymi trikami odkryjesz w sobie pasję do eksperymentowania i zabawy modą. Najważniejsze, by chcieć i zrobić pierwszy krok.

Ubrania slim-fit

Missimi logo

Fotografia Flickr.com andrew smith CC 2.0

Nie sięgaj po ubrania luźne i odstające, które nie podkreślają Twojej sylwetki. Skup się na optycznym wysmukleniu ciała. Za duże ubrania często sprawiają, że mężczyzna się w nich „topi” i nie widać budowy jego ciała. Ubrania slim-fit to przede wszystkim taliowane koszule, jednolite płaszcze bez guzików oraz cienkie swetry.

Dobór kolorystyczny

Postaw na jednolite kolory lub zdecyduj się na jasną górę i ciemny dół. Zarówno górne jak i dolne elementy garderoby, będące w jednolitych kolorach sprawią, że cała sylwetka wyciągnie się w górę. Dobierając dodatki takie jak buty, czy pasek, należy pamiętać o tej zasadzie i wybierać kolory podobne do całej stylistyki. Jeśli lubisz kompletować ubrania i bawić się modą, zdecyduj się na dobieranie jaśniejszej góry. Niech twoja koszula lub T-shirt będą wyraziste.

Wzdłuż czy w poprzek – czyli różnorodność wzorów

Pionowe paski lub wzory zdecydowanie korzystniej wpłyną na wydłużenie sylwetki, niż wzory poziome. Zamiast koszuli w kratę zdecyduj się na koszulę w prążki. Nie twórz stylizacji, w której jest wiele wzorów, niepotrzebnie dzielą one sylwetkę na części i skracają ciało.

Inne dodatki, które wpływają na efekt końcowy

Spodnie biodrówki muszą pójść w odstawkę i zapomnienie, od teraz większą uwagę zwróć na spodnie z nieco wyższym stanem. Zastanów się nad zakupem sweterka lub koszulki z dekoltem typu „V”, który optycznie wydłuży sylwetkę. Jeżeli pogoda na to pozwala, chodź z odsłoniętą szyją, nie skracaj sylwetki poprzez zakładanie szalików i chust.

Polub się z golfem

Jednym z ubrań, które pozwoli ci optycznie wysmuklić sylwetkę, zwłaszcza zimą, jest golf. Postaraj się go przemycić do swoich codziennych stylizacji, a nie tylko ogrzeje Ci odcinek szyjny ale także poprawi Twój ogólny wygląd.

Odpowiednia fryzura potrafi wiele zdziałać

Sposób ułożenia włosów i dobrze dobrana garderoba to podstawa, byś wydawał się nieco wyższy i smuklejszy. Poleca się zaczesywanie włosów do góry, by optycznie wyciągnąć sylwetkę. Zaprzyjaźnij się z gumą lub lakierem do włosów i próbuj wydobyć z nich kilka dodatkowych centymetrów.

Wiesz, że przeczytałeś przed chwilą tylko fragment pełnego materiału?

Przejdź do Missimi i czytaj więcej: http://missimi.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)