Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Jak kupić dobrą kawę?

Kawa bardzo często znajduje się na naszej podstawowej liście zakupów. Jeśli więc tak często ją kupujemy, warto dowiedzieć się, który produkt będzie dla nas najlepszy. To oczywiste, że sklepy i markety zasypują nas różnego rodzaju kawami. Każda z nich jest reklamowana, jako ta najlepsza i najkorzystniejsza. Nie zawsze jednak jest to prawda. W końcu każdy producent stara się po prostu sprzedać swój produkt. To dlatego wmawia nam różne rzeczy, które nie są prawdą. Warto więc najpierw lepiej zapoznać się z różnego rodzaju kawami. Dowiedzmy się, która z nich będzie dla nas najlepszym wyborem. Dzięki temu na pewno uda nam się dokonać dobrego zakupu i korzystnie wydać swoje pieniądze.

coffee-924045_1920To oczywiste, że praktycznie zawsze najlepszym wyborem będzie kawa ziarnista. To ona przez długi czas utrzyma cały swój zapach. Zaparzona kawa ziarnista zawiera bowiem aż 700 różnorodnych olejków zapachowych. To właśnie dzięki nim aromat świeżej kawy utrzymuje się zwykle ponad godzinę. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się pięknym zapachem naszej kawy. A porównując, zwykła kawa rozpuszczalna ma tych olejków po prostu mniej. Lepiej więc z niej zrezygnować. Podczas zakupów pamiętajmy również, aby przyjrzeć się dokładnie poszczególnym ziarnom. To one poinformują nas o jakości danej kawy. Takie ziarna powinny być przede wszystkim lśniące. Mogą być również lekko wilgotne. To świadczy, że dany produkt zachował wszystkie, naturalne olejki kawowe. A one również pozytywnie wpłynął na smak zaparzonej już kawy. Dodatkowo, takie ziarna powinny delikatnie chrupać po przegryzieniu. To dobry znak. Nie mogą być za to gumowate.

coffee-206142_1280

Najlepiej więc, jeśli ekspedient danego sklepu będzie mógł zaprezentować nam dane ziarna. To po nich poznamy, czy nasza kawa włoska Palombini jest wysokiej jakości. Następnie możemy już zwrócić uwagę na różne rodzaje tego produktu. Do wyboru mamy kawę typu ARABICA oraz tą ROBUSTA. Gdy zależy nam na wysokiej jakości, postawmy na arabicę. Jest ona nieco droższa, ale za to zachowuje więcej, cennych właściwości. Taka kawa będzie mieć również nieco delikatniejszy smak, więc sprawdzi się u nas, gdy nie przepadamy za goryczką. Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na efekcie pobudzenia, wybierzmy robustę. To bardzo niedoceniany gatunek kawy. A ma on bardzo cenne właściwości pobudzające. Jeśli więc spożyjemy kawę tego gatunku z rana, bardzo szybko dodamy sobie energii i siły na cały dzień.

Już dowiedzieliśmy się, że najlepiej kupować kawy ziarniste. Jednak nie każdy z nas dysponuje wystarczającą ilość czasu, aby codziennie mielić takie ziarna. Jeśli więc nie możemy sobie na to pozwolić, zakupmy nieco inny produkt. Kawa mielona Pellini Top również jest wysoko jakościowa. Zachowuje ona praktycznie wszystkie, cenne właściwości. Dodatkowo, przyrządzimy ją bardzo szybko. Wystarczy, że zalejemy ją wodą. Taka kawa na pewno będzie idealnym dodatkiem do naszego śniadania. Zadziała na nas jak zimny prysznic i bardzo szybko przygotuje nas do całego, długiego, pracowitego dnia.

Więcej na http://www.caffegaleria.pl/kawy_wloskie_ziarniste/palombini

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)