Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Gry do telefonów

Bardzo powszechnie ludzie korzystają z gier, szczególnie tych, jakie są najprostsze. Najbardziej popularny zawsze był Snake. W tę grę, w słynnego węża grano odkąd tylko działały wyświetlacze. Owa gra przechodziła liczne metamorfozy na łamach GSM, czy PDA. Grano w nią zarówno na smart fonach, jak i komputerach, co jest także do dziś. Jednak Snake nie jest już grom, która obowiązkowo znajduje się w każdym telefonie. Teraz w wielu z nich znajdują się gry, jakie nie są już tak oblegane, w jakie nie zawsze chce się grać. Jeśli jednak już gramy, staramy się o to, aby były to ciekawe gry, poprzez które można coś osiągnąć.


Gry to w końcu swego rodzaju aplikacje, jakie pomagają naszej zręczności, a tym samym naszemu podejściu do życia. Kiedy gramy, udaje nam się wymóc na sobie skupienie. Interesuje nas tylko dana gra, jaka obecnie jest na wyświetlaczu, jaka nam pomaga oderwać się od rzeczywistości. Kiedy jednak mamy w sobie odrobinę rozsądku, to także będziemy wiedzieć, kiedy i w jaki sposób daną grę zatrzymać. Nie można sobie pozwolić na to, aby gra zabrała nam cały wolny czas, nawet wtedy, kiedy jesteśmy w podróży. Gdy jest nam dane mieć wolny czas dla siebie, warto się zastanowić, czy nie poświęcić go na bardziej edukacyjne kreacje, jakie możemy mieć w telefonie. Niektóre gry można ściągnąć z licznych stron gazet, a także z Internetu. Podobnie jest z tapetami, jakie zdobią nasze wyświetlacze. Jeśli próbujemy coś pobrać, toteż powinniśmy sprawdzić stan pamięci. Jeżeli nie zwrócimy na to uwagi, może się okazać, że nagle nasz telefon przerwie operacje, pobierania aplikacji.

Są telefony, którym jest znacznie prościej pobierać aplikacje, ale są też takie, na jakie należy czekać i to bardzo długo. Nieraz najdłużej się czeka na aktualizacje aplikacji, podobnie jak na komputerach. Jednak w tym czasie można mieć nieczynny telefon i nie mieć możliwości się dodzwonić do kogokolwiek. Jeśli jednak ktoś zadzwoni do nas, może niechcący przerwać naszą długo ściąganą się aplikację i trzeba będzie wszystko zacząć od nowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.9/10 (12 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)