Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Duże mieszkania

Z racji tego że Polski rząd wprowadził wiele zmian, które mają ułatwić start młodym ludziom, coraz więcej z nich decyduje się na założenie rodziny. Programy takie jak “MdM”, “500 zł na dziecko”, różnego rodzaju dofinansowania są stworzone po to by każdy miał możliwość godnie żyć. Ludzie coraz częściej decydują się na kupno większych mieszkań właśnie ze względu na pragnienie posiadania rodziny. W nowym budownictwie poszukiwane są mieszkania czteropokojowe albo i nawet większe. Badania wskazują jednak, że mimo różnych zapomóg oferowanych przez państwo, mieszkania wielopokojowe nie cieszą się dużym popytem.
Biura nieruchomości w Przemyślu mają wiele ofert dużych mieszkań. Mieszkania czteropokojowe o powierzchni około 55 metrów kwadratowych kosztują od 250 tysięcy złotych do 300 tysięcy złotych. Ze średnimi zarobkami możemy sobie jedynie pomarzyć o posiadaniu takiego mieszkania. Mieszkania trochę większe, o powierzchni 59 metrów kwadratowych kosztują od 350 tysięcy złotych do 400 tysięcy złotych. Jeżeli ktoś chce większy metraż mieszkania, musi się liczyć z tym że zapłaci około 5-6 tysięcy złotych na metr kwadratowy. Wtedy koszt mieszkania przekracza nawet 500 tysięcy złotych.

biuro nieruchomości przemyśl

Podaż
4 pokoje lub więcej – takich mieszkań jest bardzo mało. Kiedy podsumujemy ogłoszenia wszystkich portali z nieruchomościami okaże się że to tylko 15 % wszystkich ofert na rynku.

Popyt
Zapotrzebowanie na duże mieszkania jest dosyć spore. Klienci opierają się przeważnie na cenie, na tym czy mieszkanie jest wykończone, standardzie i na jego lokalizacji. Wzrost zainteresowania większymi mieszkaniami zaobserwowano po roku 2005.

Mieszkania znajdujące się w starych kamienicach czy blokach, które mają wysoki czynsz bardzo długo stoją w miejscu. Czasami miesięczny koszt utrzymania takiego mieszkania wynosi minimalnie 2000 złotych, a to nie mały wydatek. Trzeba przecież jeszcze żyć.

Mieszkanie czy dom?
Koszty utrzymania domu są zazwyczaj dużo niższe od tych, które poniesiemy za mieszkanie w bloku. Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest nasza nieruchomość, od tego jak współdziała ze sobą zarząd współdzielni. Ludzie często decydują się na mieszkanie w bloku, ponieważ chcą uniknąć wysokich kosztów za ogrzewanie. Mieszkanie w bloku jednak wlicza sobie inne dodatkowe koszty oprócz prądu i ogrzewania.

nieruchomosc w przemyslu

Wszystko zależy nie tylko od upodobania, ale od naszej kieszeni. Nie każdego stać na mieszkanie we własnym domu, jak i nie każdego stać na mieszkanie w dużym pięknym mieszkaniu w nowoczesnym bloku. Decyzje są indywidualne

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)