Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Czas zadbać o wygląd

Przybrałaś na wadzę zimą i sukienka z ubiegłego lata jest przyciasna na linii brzucha? Zastosuj się do naszych zasad, a niebawem wejdziesz w nią bez większych kłopotów.

zdrowie

1. Opasaj się folią

Piętnaście kropelek olejku cyprysowego wymieszaj z łyżką oliwy i pół litra gorącej wody. Zanurz w niej niewielki rozmiarów ręcznik i połóż go na brzuchu. Przepasaj biodra folią. Zsuń kompres po trzydziestu minutach. Rozgrzaną skórę możesz wystudzić kostkami lodu. Powtarzaj zabieg 2-3 razy w ciągu tygodnia. Zmniejsza cellulit a także ujędrnia skórę.

2. Unikaj i walcz ze stresem

Pod wpływem stresu brzuch często robi się niczym piłeczka. Lekarstwem na to są ćwiczenia fizyczne w różnej formie. Doraźnie możesz obłożyć brzuch termoforem z ciepłą wodą. Brzuch zrobi się płaski, a Ty poczujesz się rozluźniona.

3. Przetestuj brzuszki wykonywane na piłce

Ćwiczenia na lekkiej, plastykowej piłce (cena: 30-50 zł) są bezpieczne dla osób w każdym wieku. Postaraj się wykonać na niej brzuszki (oprzyj na piłce lędźwie, dół pośladków ma wisieć w powietrzu). W ten sposób kręgosłup będzie odprężony, za to utrzymywanie się na miękkiej piłce zmusi do ogromnej pracy wszystkie mięśnie brzucha.

4. Odpowiednie odżywianie

Jeśli planujesz osiągnąć trwałe rezultaty, to potrzebujesz odpowiedniej diety. Nie oznacza to jakiegoś zasadniczego sposobu odżywiania – w jadłospisie pojawi się po prostu więcej owoców i warzyw, które umożliwiają nam stworzenie wielu ciekawych kompozycji jak dla przykładu surówka z marchewki – posiłek zdrowy a do tego bardzo prosty w przyrządzeniu.

5. Przyjmuj mnóstwo witaminy C

To solidny katalizator komórek tłuszczowych i podstawowe paliwo dla wątroby. Najwięcej witaminy C zawierają świeże warzywa i owoce. Do potraw dodawaj natkę z pietruszki a także wspomnianą wyżej rzeżuchę. Spożywaj owocowe napoje, np. z dzikiej róży czy z pomarańczy – całkiem nieźle spisują się te tworzone przez siebie lub kupne w sklepie (ale te prawdziwe a nie napoje owocowe – to zupełnie co innego – cena gra dużą rolę).

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.4/10 (19 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)