Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Co warto wiedzieć o kredytach konsolidacyjnych?

Aktualnie sporo osób posiada jakieś obciążenia jak kredyt, a czasem i ich kilka. Nie rozchodzi się tutaj wyłącznie o pożyczki w bankach lecz także bywają to raty za sprzęt AGD czy auto. Kiedy niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni aby pamiętać o zapłaceniu kilku zobowiązań w trakcie tego samego miesiąca, po krótkim okresie czasu staje się to uciążliwe. I właśnie w takim przypadku idealnym wyjściem jest niejednokrotnie konsolidacja naszych zobowiązań.

Chociaż hasło to bywa często powtarzane w reklamach banków lub w gazetach, wielu spośród nas ciągle nie wie co ono oznacza. A jest to nic innego jak zaciągnięcie jednego kredytu na spłatę wszystkich naszych zadłużeń. W taki sposób tak naprawdę zamieniamy kilka małych kredytów na jeden duży. Dla niektórych ludzi tego typu rozwiązanie może zdawać się być niedorzeczne, jednak w wielu przypadkach bywa to najdoskonalsze z możliwych rozwiązań.

W jaki sposób w związku z tym działa wspomniany kredyt konsolidacyjny? Należy jedynie odwiedzić poszczególne banki i sprawdzić jakie tego rodzaju kredyty mogą nam zaoferować. W dużej mierze bywa to zależne od tego jakiego typu obciążenia finansowe nas obarczają, oraz od ich wielkości. Zwykle jednakże kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, iż termin ich spłaty jest rozłożony na długi czas dlatego też raty są mniejsze. Jest to w dużej mierze opłacalne dla ludzi, którzy mieli kłopot ze spłaceniem wszystkich zadłużeń w tym samym miesiącu. W ten sposób bowiem posiadają one szanse na pomniejszenie wydatków każdego miesiąca. W przypadku samych banków, które udzielają tego typu kredytów, też jest to korzystna operacja. Przede wszystkim pozyskują kolejnego klienta, który spłaca daną sumę pieniędzy razem z odsetkami, co już jest zyskiem. Po drugie, klient ten jest rzetelny jeżeli chce otrzymać kredyt konsolidacyjny zamiast uchylać się od spłacania swych długów.

Proponowane przez banki lub też pozostałe instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne najczęściej można podzielić na dwa główne rodzaje – podaje serwis http://banki-info.net. Pierwsze wśród nich nazywane są hipotecznymi, gdyż z ich otrzymaniem wiąże się potrzeba zabezpieczenia pożyczki w postaci hipoteki naszego domu albo chociażby mieszkania. Jest to następstwem tego, że w tych przypadkach konsolidacja kredytów opiewa na bardzo dużą kwotę. Czas na spłatę bywa jednakże wtedy dłuższy a oprocentowanie niższe. Drugi rodzaj tego kredytu znany jest jako kredyt gotówkowy i zaciąga się go na mniejsze sumy pieniędzy w związku z czym nie ma konieczności przedstawienia jakichkolwiek zabezpieczeń. Powinniśmy jednakże podkreślić, iż warunki jego zdobycia są nieco mniej korzystne. Okres spłaty zadłużenia jest dużo krótszy, a oprocentowanie nieco wyższe.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)