Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Co warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym?

Konsolidacja kredytów to kapitalne rozwiązanie w głównej mierze na wyjście z problemów finansowych. W jaki sposób? Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że dłużnik, który w konkretnym czasie spłaca parę kredytów, ma szansę zaciągnięcia takiego kredytu, w ramach którego będzie opłacał poprzednie pożyczki. Ten produkt finansowy został wymyślony w pierwszym rzędzie dla ludzi, którzy mają duże kłopoty z poprawnymi spłatami pożyczek finansowych, nawet wobec paru banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wykaraskać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić powrócić do stabilności finansowej.

W ramach kredytu konsolidacyjnego kredytobiorcy mogą liczyć w szczególności na sprzyjający czas spłaty. W ten sposób miesięczne raty wcześniejszych kredytów zostają zmienione w jedną stałą ratę, jaka jest mniejsza, niż suma rat wcześniejszych. Przy mniejszej racie jak i wydłużonym terminie spłaty zapożyczenia, dłużnicy mają więc lepsze szanse na terminową spłatę pożyczki. W przypadku konsolidacji jedna rata oddawana jest do danego banku, w jakim zaciągnięty został kredyt konsolidacyjny. Klient nie zajmuje się już spłacaniem wcześniejszych kredytów, bowiem to bank po uzyskaniu raty zajmuje się przekazywaniem pozostałej części zadłużenia dla odpowiedniej instytucji. Ciężar regulowania wcześniejszych pożyczek jest więc zdjęty z pożyczkobiorcy.

Czy jednak konsolidacja kredytów to faktycznie doskonałe rozwiązanie ze względu na koszty? Portal Bogaty Polak uważa, że nie do końca. Dłuższy termin spłaty powoduje naliczeniem większych odsetek, jakie wędrują do banku. W finalnym rozrachunku zadłużeni posiadający kredyt konsolidacyjny ponoszą generalnie wysokie koszta. Oprócz tego istnieje kilka dodatkowych kruczków, na jakie w momencie konsolidacji trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest to prowizja, która do najmniejszych nie należy. Dodatkowo bank może zechcieć od interesanta dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia.

Decydując się więc na konsolidację kredytów należy przeliczyć wszelkie powiązane z tym opłaty. Być może kolejne dopłaty powiązane z kolejnym zadłużeniem będą mniejsze, niż konsolidacja. Należy poza tym przeanalizować ranking kredytów konsolidacyjnych przed zdecydowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku.

Wybór oferty w tym przypadku jest kluczowy. Warto sprawdzić internetowe serwisy ekonomiczne i znaleźć ranking najkorzystniejszych ofert. Posługując się nim możemy wyszukać dobre kredyty konsolidacyjne. Opłaca się również zerknąć na aspekty umowy oraz wszelkiego rodzaju koszty kredytu. Posiadając takie wiadomości mamy pewność, że wyłoniony przez nas kredyt konsolidacyjny jest najlepszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)