Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Ciężki czas dla palaczy papierosów

Przez ostatnie dziesiątki lat nagonka medialna na palenie papierosów doprowadziła do różnych restrykcyjnych działań wobec tej grupy społecznej, która zmaga się z uzależnieniem. Ochrona przed biernym paleniem stała się tak ważnym zagadnieniem, że Polscy politycy musieli przygotować specjalne ustawy dotyczące różnych zakazów i nakazów wobec palaczy.

Osoby, które palą papierosy w miejscu publicznym jak choćby przystanek autobusowy – teraz będą musieli liczyć się z tym, że dostaną mandat za takie zachowanie. Policja na szczęście, chociaż prawnie jest zobowiązana, nie interweniuje na ogół w takich przypadkach. Palacz będzie musiał bardziej uważać na interwencję straży miejskiej, która czuwa nad tym, aby chronić obywateli przed niekorzystnym działaniem dymu papierosowego. Jak wiadomo dym papierosowy zbiera swoje żniwa w milionach na całym świecie, także rząd poczuwa się do odpowiedzialności, aby zainterweniować w tej sprawie.

papierosy3

Walka z nałogiem wśród obywateli odbywa się również na ulubionym polu państwa – czyli grzywnach finansowych. Oprócz wyżej wspomnianych mandatów obywatel, który ośmiela zatruwać siebie oraz otoczenie karany jest przez akcyzę ukrytą w cenie paczki papierosów. Zamiast zapłacić trzy złote za paczkę papierosów, trzeba uiścić opłatę w wysokości piętnastu złotych. Rząd bywa krytykowany przez wysokość podatku, ponieważ zarzuca mu się brak empatii wobec ofiar nałogu. Papierosy powinny kosztować trzysta złotych, wtedy by palacze w końcu mieli dobrą motywację do rzucenia. Taka koncepcja jednak nie znajduje uznania możliwe, że rząd jest bezduszny jak go określają niektórzy obywatele.

Jak widać, przedstawiciele władzy postanowili pobierać stosowną – opłatę ukrytą w papierosach dla dobra narodu. Nieskończona jest dobroć władzy Polskiej, wobec grupy społecznej, która poddaje się nałogowi palenia papierosów. W ostatnich latach została wprowadzona jeszcze jedna bardzo ważna ustawa, bez której kraj mógłby stoczyć się w czarną otchłań. W restauracjach i barach są obecnie wydzielone palarnie, które są przymusowo narzucone poprzez ustawodawcę. Koszt wydzielania takiego pomieszczenia oczywiście leży po stronie właściciela lokalu. Jednak w całej Polsce przedsiębiorcy z radością dokonali remontów swoich lokali, tak aby dopasować się do nieskończonej mądrości jaka prezentowała obowiązująca ustawa. Miejsca dla palaczy przyczyniają się do rozkwitu zdrowia całego społeczeństwa, co przez wielu ekspertów wiąże się z kolejnymi likwidacjami placówek medycznych, ponieważ nie będą Polakom już potrzebne.

papierosy4

Jak widać jedna ustawa potrafi rozwiązać bardzo wiele problemów – co jest wizytówką państw socjalistycznych, które operują biegle w nakazach i zakazach oraz konsekwentnym podwyższaniu podatków na wszystkim. Ten wspaniały ruch to dopiero początek zmian jakie dotkną Polskę. W ostatnich latach zostało udowodnione, że tlen przyczynia się do obumierania komórek w naszym ciele. W najbliższych latach, więc można spodziewać się odpowiedniej akcyzy, która ochroni nas przed powietrzem.

 

źródło: http://kabinydlapalaczy.eu/technologia/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)